Miért van szükség étrend-kiegészítők fogyasztására - Házhozpatika webáruház és egészségügyi információk

Finn szemlélet - 100% természet - Prémium minőség
Gyógynövény-termékek Finnország legtisztább tájairól
14 éve
Menű
HÁZHOZPATIKA
Akvarius Med Kft.
Gyógynövény-termékek Finnország ökológiailag legtisztább tájairól!
Szállítási határidő 1-2 munkanap!
Szállítási díj 990- Ft, de 20.000 Ft feletti vásárlás esetén 0 Ft ingyenes !
Ügyfélszolgálat munkanapokon 9-17 h
Telefon: 06-30-266-5524
E-mail >
Akvarius Med Kft.
HÁZHOZPATIKA
Akvarius Med Kft.
HÁZHOZPATIKA
Egészség és Webáruház
2010. óta!

Menü
Skandináv szemlélet - 100% természet - prémium minőség!
Telefon: 06-30 266-5524
Munkanapokon 9-17 h
Szállítási díj: 20.000 Ft felett ingyenes!
Gyógynövény-termékek Finnország ökológiailag legtisztább tájairól!
Skandináv szemlélet - 100% természet - prémium minőség!
Telefon: 06-30-266-5524
Ügyfélszolgálat munkanapokon 9-17 h
E-mail >
Akvarius Med Kft.
Szállítási határidő 1-2 munkanap!
Szállítási díj 990 Ft, de 20.000 Ft feletti vásárlás esetén 0- Ft ingyenes.
Egészség és Webáruház
14 éve!
Gyógynövény-termékek Finnország ökológiailag legtisztább tájairól!
Skandináv szemlélet - 100% természet - prémium minőség!
Telefon: 06-30-266-5524
Ügyfélszolgálat munkanapokon 9-17 h
Menü
Akvarius Med logo
Tartalomhoz ugrás

Miért van szükség étrend-kiegészítők fogyasztására

Tudástár, orvosi cikkek

Miért van szükség vitaminok, ásványi anyagok pótlására,
miért van szükség étrend-kiegészítők fogyasztására?


Az Európai Unió egészségügyi hatóságainak szigorú ajánlása szerint a kiegyensúlyozott változatos étrend és egészséges életmód nem okozhat hiánybetegséget, sem káros anyagok felhalmozódását az emberi szervezetben. Ebből az következik, hogy normális esetben sem étrend-kiegészítőkre, sem tisztítókúrára, sem vitaminok vagy ásványi anyagok mesterséges pótlására nem lenne szükség. Elvileg és általánosságban evvel minden szakember egyetért. Nem részletezik azonban az EU egészségügyi hatóságai, hogy pontosan mit is értenek változatos kiegyensúlyozott étrenden.

A fő probléma az, hogy az utóbbi 50 év során az intenzív nagyüzemi mezőgazdasági termelés következtében a termőtalajok elveszítették termőképességüket, a termesztett mezőgazdasági termények tápanyaga a törtrésze csupán a normálisnak.

1995-ös tanulmány alapján az európai termőtalaj termőképességének 72%-át elveszítette (Amerikában 85%, Ázsiában 73%).

2000-es tanulmány alapján a zöldségek tápanyagértékének csökkenése:
53% kalcium ;
38% A-vitamin;
48% B2-vitamin;
35% B1-vitamin;
29% B3-vitamin.

2000-ben a gabona 3-szor kevesebb értékes proteint tartalmaz mint 1900-ban.

Tovább nehezíti az egészségünk megőrzését, hogy a tápérték csökkenésével együtt megnövekedett a mezőgazdasági kemikáliák használata. A műtrágyák, permetszerek, növekedési hormonok, műanyagok, gyógyszerek, felhalmozódnak a növényekben, az állati húsban, amelyeket elfogyasztva az emberi szervezetet is károsítják. A méreganyagok, nehézfémsók, peszticidek, számos allergiás betegséghez, immungyengeséghez, daganatos betegségekhez vezetnek. Még súlyosabbá teszi a helyzetet a modern élelmiszeripari technológia, a több ezernyi kémiai segédanyag, ízfokozók, állományjavítók, festékanyagok,
transzzsírok, a cukor és a só mértéktelen alkalmazása, stb. A profitorientált élelmiszeripar és mezőgazdaság, a nemzetközi élelmiszer és segédanyag kereskedelem  fő szempontja a haszon, és nem az emberek egészsége. Az ipar bármit bármiből elő tud állítani, általánosságban kijelenthető, hogy semmi sem az, aminek látszik. Volt olyan tejtermék gyártó üzem Magyarországon (tudomásunk szerint), ahová az elmúlt 10 évben nem szállítottak be egyetlen csepp tejet sem, de a tejtermékek ömlenek kifelé a gyárkapun.

A nemzetközi egészségügyi szervezetek is reagáltak erre. Kijelentették, hogy az étrend-kiegészítőkre, vitaminokra, az alternatív gyógymódokra szükség van az emberek egészség-megőrzésében és a gyógyításban is.

Az Európai Parlament kinyilvánította: "… a különböző kezelési módszerek és az egészséggel és betegséggel kapcsolatos szemléletek nem zárják ki egymást, sőt ellenkezőleg: egymást kiegészítve alkalmazhatók." (Az Európai Parlament A4-0075/97-es határozata).

2002-ben a WHO kijelentette, hogy az ember várható élettartalma tápláléka minőségétől függ. Hippokratész már két évezrede felismerte, hogy azzá válunk, amit megeszünk.

Van két személyi tényező is, ami megnehezíti a változatos étrend betartását. Az egyik szubjektív, a másik objektív tényező.

A szubjektív tényező az egyén. Az egyén életvitele, ízlése, és nem utolsó sorban anyagi lehetőségei. Az egyén szokásait nagyban befolyásolja a közösség életvitele is, a
hová tartozik, a helyi lakosság étkezési szokásai, hagyományai, kultúrája, vallása. Ha pl. az egyén nem szereti a zöldfélét, a salátákat, a gyümölcsöket, akkor az étrendjéből ezek ki fognak maradni.

Az objektív tényező a lakóhely földrajzi adottságai. A kis és nagy termőhelyek különbségei, a tájegységenként eltérő klíma-, talaj-, és ivóvíz-viszonyok, az itt végzett mezőgazdasági termelés, és az azt feldolgozó élelmiszeripar termékei nagyon eltérő tápanyagtartalommal rendelkeznek, és különbözőképpen hatnak a helyi lakosság egészségi állapotára. Hazánkban pl. a talaj nem tartalmaz elegendő szelént, az ivóvizek 80%-a nem tartalmaz elegendő jódot. Mit lehet ilyenkor tenni? A változatos étrend segít, ha import élelmiszereket is fogyasztunk, feltéve, ha meg tudjuk fizetni az árát, és ha szeretjük. A szelén pótlására kiváló a paradió (brazildió), a jód pótlására pedig a tengeri halhús. 10-szer 50-szer annyi jódot tartalmaz a tengeri hal, mint az átlagos magyar élelmiszer. Csakhogy hazánk nem rendelkezik tengerrel, a magyar lakosság 1-2 %-a fogyaszt rendszeres gyakorisággal tengeri halat.

Azok, akik nem jutnak hozzá kénytelenek mesterségesen pótolni az étrendjükből hiányzó tápanyagokat. Ezt a célt szolgálják az étrendkiegészítők, amelyek koncentrált formában tartalmaznak bizonyos szükséges hatóanyagokat.


Étrend-kiegészítők (táplálék-kiegészítők) szedésére miért van szükség?

Szerencsésebb volna a tápanyag-kiegészítők elnevezés, hiszen az étrend-kiegészítők fogyasztását bizonyos tápanyagok koncentrált formájában való bevitelének szükségessége indokolja. Leginkább azért van rá szükség, mert a "normál, kiegyensúlyozott étrend" fogalma napjainkra dogmává vált, csupán idealisztikus eszmévé, szakmai vágyálommá. Az élelmiszerek tápanyagtartalma drasztikus mértékben lecsökkent az utóbbi fél évszázadban, így "jóllakott éhezőkké" váltunk, sokat eszünk, kevéske haszonnal. Akár tízszeres-húszszoros mennyiségű növényi táplálékot is el kellene fogyasztanunk, azonos mennyiségű vitamin, antioxidáns, és rengeteg hasznos anyag beviteléhez, ami nyilvánvalóan fizikai képtelenség. Az állathús sem tartalmazhat elegendő tápanyagot, ha ilyen növényekből készült takarmányon nevelik őket.


A termőföldek kimerültek az intenzív mezőgazdasági termesztés miatt, nem beszélve arról, hogy egyre több zöldségfélét tápoldatokban termesztenek termőtalaj helyett, azaz 100% műtrágyán, humusz és a talaj élővilágának (fontos mikroorganizmusok) teljes kizárásával. Tovább súlyosbítja a helyzetet, hogy fóliasátrakban, üvegházakban nem éri napfény a növényeket, zöldségeket, gyümölcsöket, és az épületekben összezsúfolt szerencsétlen hús-állatokat. A napfénynek rendkívül fontos jelentősége van, a növények megtanultak védekezni a napfény UV sugárzása ellen az elmúlt pár száz millió év során, különféle ellenanyagokat képeznek (antioxidánsok stb.) és ezek az anyagok - elfogyasztván a napfényen növekedett növényfélét - a szervezetünkbe jutván megvédenek minket a betegségektől, a káros sejtburjánzásoktól, folyamatosan megújítják és fiatalon tartják sejtjeinket.   


Az étrend-kiegészítők fogyasztásának jelentősége az utóbbi évtizedekben a globalizált nagyüzemi élelmiszeripari és mezőgazdasági tömeggyártás technológiájának következtében megnőtt. Az egészségmegőrzés egyik kulcsa a helyes táplálkozás hiányában, hogy táplálék-kiegészítőkkel pótoljuk azokat az életfontosságú anyagokat, amelyek a profitorientált élelmiszeripar termékeiből hiányoznak, illetve semlegesítsük a rossz minőségű táplálékkal és környezet-szennyezéssel bevitt méreganyagokat. További szerepük van betegségek esetén az akadémikus orvosi terápia mellett, avval együtt kiegészítésként a természetgyógyászat részeként (WHO, EP). A normál élelmiszerektől az különbözteti meg az étrend-kiegészítőket, hogy bizonyos hatóanyagokat nagy koncentrációban tartalmaznak. A legjobb termékek kizárólag természetes eredetű, biogazdálkodásból származó alapanyagokból készülnek, a legigényesebb gyártástechnológiával, amely megőrzi az értékes hatóanyagokat.


Miért van szükség vitaminok, ásványi anyagok pótlására?
Az Európai Unió egészségügyi hatóságainak szigorú ajánlása szerint a kiegyensúlyozott változatos étrend és egészséges életmód nem okozhat hiánybetegséget, sem káros anyagok felhalmozódását az emberi szervezetben. Ebből az következik, hogy normális esetben sem étrend-kiegészítőkre, sem tisztítókúrára, sem vitaminok vagy ásványi anyagok mesterséges pótlására nem lenne szükség. Elvileg és általánosságban evvel minden szakember egyetért. Nem részletezik azonban, hogy pontosan mit is értenek változatos kiegyensúlyozott étrenden.

A fő probléma az, hogy az utóbbi 50 év során az intenzív nagyüzemi mezőgazdasági termelés következtében a termőtalajok elveszítették termőképességüket, a termesztett mezőgazdasági termények tápanyagtartalma a törtrésze csupán a normálisnak.

1995-ös tanulmány alapján az európai termőtalaj termőképességének 72%-át elveszítette (Amerikában 85%, Ázsiában 73%). Azóta még sokkal rosszabb lett a helyzet.

2000-es tanulmány alapján a zöldségek tápanyagértékének csökkenése:
53% kalcium ;
38% A-vitamin;
48% B2-vitamin;
35% B1-vitamin;
29% B3-vitamin.

A gabona 3-szor kevesebb értékes proteint tartalmaz mint 1900-ben.
Hazai felmérés szerint pl. a sárgarépa ásványianyag-tartalma 40 év alatt 4%-ra csökkent (agrarszektor.hu).

Az alábbi táblázatot német kutatók tették közzé 2004-ben.
Kitűnik a táblázatból, hogy az elmúlt 50 év során a paradicsom tápértéke 70-80 %-kal csökkent, de pl. az A vitamin, amelyről a paradicsom leginkább híres volt, 92,4 %-kal csökkent, azaz gyakorlatilag nincs is benne.

Tovább nehezíti az egészségünk megőrzését,
hogy az elmúlt évtizedekben mintegy tízezer új élelmiszeripari, mezőgazdasági, gyógyszerészeti, háztartási vegyi anyag jelent meg, a kémiai környezet ilyen mértékű megváltozására nincsen felkészülve az evolúciós időléptékkel kifejlődött emberi faj, és megbetegszik. Tehát a tápérték csökkenésével együtt megnövekedett a mezőgazdasági kemikáliák használata. A műtrágyák, permetszerek, növekedési hormonok, műanyagok, gyógyszerek, felhalmozódnak a növényekben, az állati húsban, amelyeket elfogyasztva az emberi szervezetet is károsítják. A méreganyagok, nehézfémsók, peszticidek, számos allergiás betegséghez, immungyengeséghez, daganatos betegségekhez vezetnek. Még súlyosabbá teszi a helyzetet a modern élelmiszeripari technológia, a több ezernyi kémiai segédanyag, ízfokozók, állományjavítók, festékanyagok, transzzsírok, a cukor és a só mértéktelen alkalmazása, stb. A profitorientált élelmiszeripar és mezőgazdaság, a nemzetközi élelmiszer és segédanyag kereskedelem elsődleges szempontja a profit, és nem az emberek egészsége.

A nemzetközi egészségügyi szervezetek is reagáltak erre.
Kijelentették, hogy az étrend-kiegészítőkre, vitaminokra, az alternatív gyógymódokra szükség van az emberek egészség-megőrzésében és a gyógyításban is.

Az Európai Parlament kinyilvánította: "… a különböző kezelési módszerek és az egészséggel és betegséggel kapcsolatos szemléletek nem zárják ki egymást, sőt ellenkezőleg: egymást kiegészítve alkalmazhatók." (Az Európai Parlament A4-0075/97-es határozata).

2002-ben a WHO kijelentette, hogy az ember várható élettartalma tápláléka minőségétől függ. Hippokratész már két évezrede felismerte, hogy azzá válunk, amit megeszünk.

Van két személyi tényező is,
amely megnehezíti a változatos étrend betartását. Az egyik szubjektív, a másik objektív tényező. A szubjektív tényező az egyén. Az egyén életvitele, ízlése, és nem utolsó sorban anyagi lehetőségei. Az egyén szokásait nagyban befolyásolja a közösség életvitele is, ahová tartozik, a helyi lakosság étkezési szokásai, hagyományai, kultúrája, vallása. Ha pl. az egyén nem szereti a zöldfélét, a salátákat, a gyümölcsöket, akkor az étrendjéből ezek ki fognak maradni.

Az objektív tényező a lakóhely földrajzi adottságai. A kis és nagy termőhelyek különbségei, a tájegységenként eltérő klíma-, talaj-, és ivóvíz-viszonyok, az itt végzett mezőgazdasági termelés, és az azt feldolgozó élelmiszeripar termékei nagyon eltérő tápanyag-tartalommal rendelkeznek, és különbözőképpen hatnak a helyi lakosság egészségi állapotára. Hazánkban pl. a talaj nem tartalmaz elegendő szelént, az ivóvizek 80%-a nem tartalmaz elegendő jódot. Mit lehet ilyenkor tenni? A változatos étrend segít, ha import élelmiszereket is fogyasztunk, feltéve, ha meg tudjuk fizetni az árát, és ha szeretjük. A szelén pótlására pl. kiváló a paradió (brazildió), a jód pótlására pedig a tengeri halhús. 10-szer 50-szer annyi jódot tartalmaz a tengeri hal, mint az átlagos magyar élelmiszer. Csakhogy hazánk nem rendelkezik tengerrel, a magyar lakosság 1-2 %-a fogyaszt rendszeres gyakorisággal tengeri halat.

Azok, akik nem jutnak hozzá, kénytelenek mesterségesen pótolni az étrendjükből hiányzó tápanyagokat. Ezt a célt szolgálják az étrend-kiegészítők.
A kérdés csak az, hogy a Magyarországon regisztrált 30.000 étrend-kiegészítőből melyik milyen minőségű. A tévhitekkel ellentétben az OGYÉI notifikáció nem jelenti a termék  bevizsgálását, sem minőségi garanciát. A hivatal bekéri a termék dokumentációit, és ha azok rendben vannak, akkor a termék kereskedelmi forgalomba kerülhet. Azt nem ellenőrzi senki  - legfeljebb szúrópróba szerűen -, hogy az összetevőket a benyújtott paraméterek szerint tartalmazza-e a termék, és azt sem, hogy azoknak az alap- és segédanyagoknak milyen a minősége. Így teljesen érthető az orvosok álláspontja, hogy nem szívesen tanácsolnak a betegeik számára étrend-kiegészítőket, mert nem ismerik ki magukat a 30.000 étrend-kiegészítő között: nincsen garancia azoknak minőségére, sem arra, hogy valóban annyi hatóanyagot tartalmaz-e, mint amennyi rá van írva.

Azt tanácsoljuk a vásárlók számára, hogy legyenek körültekintők, mielőtt étrend-kiegészítőt vásárolnak. Alaposan vizsgálják meg a termék specifikációját, és győződjenek meg arról, hogy a gyártó cég mennyire megbízható, ha minden hivatalos adatot könnyen elérhetően közzétesz magáról, az már bizalomerősítő. Ha egy terméken nincsen feltüntetve a gyártó, - egy jó nevű gyártónak komoly marketing értéke van, - csupán annyi, hogy származási hely EU, ez azt jelenti, hogy nem tudjuk ellenőrizni a termék minőségét. (Ettől persze még lehet jó is egy termék.)  Minél több információval szolgál egy cég a termékéről és önmagáról, annál jobb.

Másik tanácsunk, hogy ne a legolcsóbb terméket keressék, mert egy-egy azonos nevű vitamin, ásványi anyag, hatóanyag stb. minősége között hatalmas különbségek lehetnek, aszerint, hogy milyen minőségű alapanyagból és milyen gondos gyártással készülnek.

Jó egészséget kívánunk! Éljen Ön is egészségesen!

Sztojnó László, ügyvezető
okleveles élelmiszeripari mérnök


Felíratkozás Hírlevélre




A négyzet kipipálásával kijelenti, hogy az alábbiakban olvasható Adatvédelmi Nyilatkozatot megismerte és elfogadta.

Adatvédelmi Nyilatkozat

Az Akvarius Med Kft. Adatkezelés nyilvántartási száma: NAIH-55552-2012

1. A GDPR (General Data Protection Regulation) az Európai Parlament új Általános Adatvédelmi Rendelete 2018.05.25-től alkalmazandó adatvédelmi rendelkezéseit szerint. A Házhozpatika webshop adatkezelése és adatvédelme mindenben megfelel e hatályos rendelkezéseknek.

A hazhozpatika.hu webáruház üzemeltetője az Akvarius Med Korlátolt Felelősségű Társaság (székhelye: 2310 Szigetszentmiklós Horváth köz 1/a.; cégjegyzékszáma: Cg.13-09-174407; bejegyezte a Budapest Környéki Törványszék Cégbírósága; adószáma: 14113617-2-13; elérhetőség: e-mail: info@hazhozpatika.hu; továbbiakban: a "Házhozpatika" vagy a "Társaság") tiszteletben tartja a weboldala látogatóinak személyhez fűződő jogait, ezért elkészítette az alábbi adatvédelmi nyilatkozatot. Az adatvédelmi nyilatkozat kizárólag a www.hazhozpatika.hu weboldalnak (a továbbiakban: "Weboldal") működtetésére vonatkozik, amely Weboldalon a jelen adatvédelmi nyilatkozat közvetlenül elérhető.
A Házhozpatika, mint adatkezelő vállalja, hogy a birtokába jutott adatokat a mindenkor hatályos adatvédelmi törvénynek megfelelően kezeli.

Nincs regisztráció
A Házhozpatikában való vásárláshoz nincs szükség előzetes regisztrációra, sem a továbbiakban nem regisztráljuk vásárlóinkat, így belépni (login) sem tud senki. Ennek elsősorban felhasználóbarát marketing oka van, megítélésünk szerint a vásárlókat elijeszti a túlzott adminisztráció, nem szívesen találnak ki és jegyeznek meg felhasználónevet, jelszót, nem szívesen adnak meg előre (mielőtt döntene a vásárlásról) személyes adatokat.

Milyen adatokat kérünk vásárlóinktól
A termék kosárba rakása után a 2. lépésnél szolgáltatásunk biztosításához az alábbi adatokat kérjük vásárláskor:
- számlázáshoz szükséges adatok (NAV által előírt adatok),
- a megrendelt termék kiszállításhoz szükséges adatok: szállítási cím (ez lehet ugyanaz, mint a számlázási cím, de lehet eltérő),
- az online vásárlás véglegesítésekor a törvény által előírt kötelező automatikus elektromos levél-visszaigazoláshoz a vásárló e-mail címe,
továbbá a megadott email címre a csomag feladásakor szintén kötelezően küldendő automatikus tájékoztató üzenet a csomag ragszámáról, várható kézbesítési napjáról, utánvételes fizetés esetén az utánvételi összegről,
- telefonszám, amelyen a szállító partnerünk (Magyar Posta Zrt.) futárja időpontegyeztetés céljából felhívja a címzettet, illetve, ha a rendelés adatai nem egyértelműek, akkor a Házhozpatika ügyfélszolgálata felhívhatja a megrendelőt az adatok tisztázására.

Sütik
A Házhozpatika nem helyez el saját sütiket a Weboldalon, nem gyűjti a vásárlók, látogatók szokásait. Ez nem jelenti azt, hogy az internetes szolgáltatók (pl. Google, a Google Ads, a Google Analitics, a különféle böngészők, különféle robotok) nem helyeznek el sütiket pl. látogatottsági statisztikák készítésére, vagy a Weboldal értékelésére).

Hírlevél
Feliratkozás: a Weboldalon mód van hírlevélre feliratkozni, itt nem szükséges semmilyen személyes adatot megadni (még a név helyett is elegendő egy jelige), csak azt az email címet, amelyre a vásárló fogadja a hírlevelet.
Vásárlás során is mód van feliratkozni hírlevélre a kosár 2. lépcsőjében, azonban az itt megadott személyes adatok közül is csak az email címet integráljuk a hírlevél adatbázisba.

Hírlevélküldéskor - az előzőek logikus következményeként - nem ismerjük a feliratkozók szokásait, nem tudjuk őket megfigyelni, így a hírlevelink nem célzottak, nem névre szólóak, hanem általánosak, minden feliratkozónknak ugyanazt a hírlevelet küldjük. Ez a Házhozpatika számára marketing szempontból hátrányt jelent, de a feliratkozók számára nagyobb biztonságot.

Leiratkozás: a Weboldalon mód van a hírlevélről való leiratkozásra is a hírlevél menüben, illetve a fejlécben vagy a láblécben, továbbá minden hírlevelünkben is lehetőség van a "leiratkozásra" kattintva leiratkozni. A leiratkozó email címeket töröljük a hírlevél adatbázisából.


2. AZONOSÍTÁSRA ALKALMAS ADATOK KEZELÉSE
2.1. Önként rendelkezésre bocsátott Személyes Adatok
A Házhozpatika kezeli azokat az önként rendelkezésére bocsátott adatokat, amelyek alkalmasak az Ön személy szerinti azonosítására, mint például a név, lakcím, telefonszám, e-mail cím ("Személyes Adatok"). A Személyes Adatokat Ön a Weboldal megfelelő részének használatával bocsátja a rendelkezésünkre. A Házhozpatika a Személyes Adatokat az érintettek hozzájárulása alapján, és kizárólag célhoz kötötten használja fel. Az adatkezelés célja a Házhozpatika által nyújtott szolgáltatások nyújtásának biztosítása és fejlesztése, a Vásárlóval történő kapcsolattartás, illetve hírlevél, illetve szakmai munkákról, szolgáltatásairól, termékeiről és egyéb tevékenységeiről tájékoztató, ismeretterjesztő anyag a Vásárlóhoz történő eljuttatása.
A Házhozpatika a neki megadott Személyes Adatokat nem ellenőrzi. A megadott adatok megfelelősségéért kizárólag az azt megadó személy felel. Bármely Vásárló e-mail címének megadásakor egyben felelősséget vállal azért, hogy a megadott e-mail címről kizárólag Ő vesz igénybe szolgáltatást. A megadott e-mail címen történt belépésekkel összefüggő mindennemű felelősség kizárólag azt a Vásárlót terheli, aki az e-mail címet regisztrálta.

2.2. Web-szerver látogatási adatok
A rendszer működtetése során technikailag rögzítésre kerülő adatok: a Vásárló bejelentkező számítógépének azon adatai, melyek a szolgáltatás igénybe vétele során generálódnak és melyeket a Házhozpatika rendszere a technikai folyamatok automatikus eredményeként rögzít. Ilyen adatok például az IP cím, a látogatás időpontja, a felkeresett oldalak, a használt böngésző típusa, az operációs rendszer típusa, és az internet szolgáltató domain neve és címe. Az automatikusan rögzítésre kerülő adatokat a rendszer a a Vásárló külön nyilatkozata vagy cselekménye nélkül a belépéskor, illetve kilépéskor automatikusan naplózza. Ezen adatok egyéb személyes a Vásárló adatokkal - törvény által kötelezővé tett esetek kivételével - össze nem kapcsolhatók. Az adatokhoz kizárólag az Házhozpatika fér hozzá. Ha Weboldalunk cookie-kat használ, a web-szerver gyűjti az ezekkel kapcsolatos adatokat is. Az automatikusan rögzítésre kerülő adatok célja az informatikai rendszer technikai fejlesztése és a Vásárló jogainak védelme.
Visszaélések esetén a látogatók internet szolgáltatójával és/vagy a hatóságokkal együttműködve az adatok felhasználhatók a visszaélések forrásának megállapítására is.

3. FELHASZNÁLÁS ÉS ADATTOVÁBBÍTÁS
A Személyes Adatokat felhasználhatjuk abból a célból, hogy a Weboldalon elérhető Általános Szerződési Feltételekben foglaltaknak megfelelően kapcsolatba lépjünk Önnel, termékeinket kérésére eljuttassuk Önhöz, illetőleg Önt a termékeinkre és a szolgáltatásainkra vonatkozó információkkal lássuk el.
A Személyes Adatokat kizárólag a Társaságunkkal közösen végzett szolgáltatásokkal kapcsolatban (küldemények kézbesítése futárszolgálat által) továbbítjuk a megbízottjainknak, szállítóinknak, és szerződéses partnereinknek. A megbízottaink, szállítóink, és szerződéses partnereink semmilyen más módon nem használhatják fel ezeket az adatokat, csak a Házhozpatika-nak történő szolgáltatásnyújtás érdekében, illetve azokkal a szolgáltatásokkal összefüggésben, amit a Házhozpatika-val együttműködésben végeznek (ld. Adatfeldolgozók).
A Társaság fenntartja magának a jogot, hogy a Személyes Adatokat a hatóságok jogszerű megkeresésére történő válaszadás során, illetőleg ha azt a jogszabályok előírják, átadja.
Mindenki, aki részére a Társaság adatokat ad át, szerződés alapján köteles legalább a jelen Adatvédelmi Nyilatkozatba foglaltakkal egyenértékű védelmet biztosítani az adatok tekintetében.
A Személyes Adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik személynek, illetékteleneknek nem szolgáltatjuk ki. A Személyes Adatokat védjük különösen a jogosulatlan hozzáférés, megváltoztatás, továbbítás, nyilvánosságra hozatal, törlés vagy megsemmisítés, valamint a véletlen megsemmisülés, sérülés továbbá az alkalmazott technika megváltozásából fakadó hozzáférhetetlenné válás ellen. A Személyes Adatok technikai védelmének biztosítása érdekében minden biztonsági intézkedést megteszünk.

4. ADATKEZELÉS IDŐTARTAMA
A Vásárló által megadott Személyes Adatok addig kezelhetőek a Társaság, mint adatkezelő részéről, amíg a Vásárló kifejezetten írásban nem kéri azok kezelésének megszüntetését. Számlázási adatok esetében a mindenkor hatályos NAV illetve számviteli jogszabályok által előírt időtartamra.


5. AZ ÉRÍNTETTEK JOGAI ÉS ÉRVÉNYESÍTÉSÜK
Személyes Adatok helyesbítése és a Személyes Adatok törlése vagy zárolása iránti igény kifejezett írásos nyilatkozattal közölhető az alábbi e-mail címen: info@hazhozpatika.hu Személyes Adataik kezeléséről a Vásárlók a Társaságtól, mint adatkezelőtől bármikor írásban, a Házhozpatika címére küldött ajánlott vagy tértivevényes-ajánlott levélben, illetve a info@hazhozpatika.hu e-mail címre küldött e-mailben tájékoztatást kérhetnek. E-mailben küldött tájékoztatáskérést a Házhozpatika csak akkor tekint hitelesnek, ha azt a Vásárló regisztrált e-mail címéről küldik. A tájékoztatáskérés kiterjedhet a Vásárlónak a Házhozpatika által kezelt adataira, azok forrásaira, az adatkezelés céljára, jogalapjára, időtartamára, az esetleges adatfeldolgozók nevére és címére, az adatkezeléssel összefüggő tevékenységekre, valamint arra kik, milyen célból és milyen jogalapon kapták vagy kapják meg a Vásárló adatait.
Az érintett tiltakozhat Személyes Adatának kezelése ellen, ennek részletes módját az adatvédelmi törvény 21.§ tartalmazza.
Az érintett a jogainak megsértése esetén bírósághoz fordulhat. Erről részletes tájékoztatást az adatvédelmi törvény 22.§-ában olvashat.
A Vásárló az adatvédelmi törvény valamint az 1954. évi IV. tv alapján jogérvényesítési lehetőségeit bíróságon gyakorolhatja, továbbá bármilyen Személyes Adattal kapcsolatban kérheti a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (cím:1125 Budapest, Szilágyi Erzsébet fasor 22/c;levelezési cím:1534 Budapest, Pf.: 834; telefon: +36 (1) 391-1400) segítségét.

2014. március 15-től hatályba lépett az új PTK. Az új PTK hatályba lépésével az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény is módosul, méghozzá a 17. alcíme,
és az alábbiak szerint: “Ha az adatkezelő az érintett adatainak jogellenes kezelésével vagy az adatbiztonság követelményeinek megszegésével másnak kárt okoz, köteles azt megtéríteni. Ha az adatkezelő az érintett adatainak jogellenes kezelésével vagy az adatbiztonság követelményeinek megszegésével az érintett személyiségi jogát megsérti, az érintett az adatkezelőtől sérelemdíjat követelhet.”

A módosítás után az érintettel szemben az adatkezelő felel az adatfeldolgozó által okozott kárért és az adatkezelő köteles megfizetni az érintettnek az adatfeldolgozó által okozott személyiségi jogsértés esetén járó sérelemdíjat is. Az adatkezelő mentesül az okozott kárért való felelősség és а sérelemdíj megfizetésének kötelezettsége alól, ha bizonyítja, hogy а kárt vagy az érintett személyiségi jogának sérelmét az adatkezelés körén kívül eső elháríthatatlan ok idézte elő. Sérelemdíj igénylése esetén a keresetben a felperes köteles bizonyítani, hogy a sérelmet okozó magatartás valóban megvalósítja a személyiségi jogsértést, és azt az alperesként megjelölt személy követte el. A sérelemdíj mértéke tekintetében releváns körülmények bizonyítása a felperest terheli majd.

6. Adatfeldolgozók
A csomagok kiszállítását mint adatfeldolgozó a Magyar Posta Zrt. végzi.
A Házhozpatika által megbízott adatfeldolgozók, munkájuk során, kötelesek a jelen Adatvédelmi Nyilatkozatnak megfelelően eljárni.

A Házhozpatika bármikor jogosult jelen Adatvédelmi Nyilatkozat feltételeit módosítani. Az esetleges módosítás a Weboldalon való megjelenéssel egyidejűleg lép hatályba, arról a Vásárlókat hírlevélben és a honlapon külön is tájékoztatjuk.

Házhozpatika
webáruház és egészségügyi információk
2010. óta
vásárlóink szolgálatában

Telefonos ügyfélszolgálat
06-30-266-5524
munkanapokon 9-17 h.

Banki átutaláshoz
szükséges adatok:
Akvarius Med Kft.
12023132 - 00339626 - 00100000
Raiffeisen Bank

100 % természetes prémium minőségű termékek

A webshop üzemeltetője: Akvarius Med Kft.
Székhely: 2310 Szigetszentmiklós Horváth köz 1/a.
Telephely: 2310 Szigetszentmiklós Szivárvány u. 2-4.
A székhelyen és a telephelyen nincs lehetőség a termékek átvételére.

Adószám: 14113617-2-13
Cégjegyzékszám: 1309174407
Ügyvezető: Sztojnó László okl. élelmiszeripari mérnök

Honlap: https://www.hazhozpatika.hu
Biztonságos honlap.

Copy right 2010.
Akvarius Med Kft.
Minden jog fenntartva.
A honlapon elhelyezett fotók és tartalmak az Akvarius Med kft. szellemi tulajdonát képezik, amelyek kereskedelmi vagy oktatási célú másolása kizárólag a jogtulajdonos előzetes, egyértelmű és írásbeli engedélyével lehetséges.

MOL kutak listája
Postahivatalok listája
Vissza a tartalomhoz